Aký televízor kúpiť

Pri výrobkoch, ktoré kupujeme pravidelne alebo často, máme ako zákazníci celkom slušný prehľad, ktoré sú lacné, ktoré sú kvalitné a ktorým sa radšej vyhýbať. V oveľa ťažšej situácii sme, ak sme sa rozhodli kúpiť vec, ktorá nám slúžila dlhé roky a teraz prišiel čas na jej výmenu.

Typickým príkladom je pokazená práčka alebo televízor. Parametre, ktoré boli rozhodujúce pred desiatimi rokmi, sú dávno prekonané a nás čaká opäť dlhé študovanie rôznych katalógov a stránok, kým si vyberieme ten svoj. Alebo využite stránky s testami spotrebičov.

Pri nákupe spomínanej práčky, chladničky alebo televízora by sme si mali najprv ujasniť, kde bude umiestnený. Nejde len o prívody elektriny a signálu, tam sa dajú káble predĺžiť alebo nahradiť inými, ale aj dôležité sú aj celkové rozmery spotrebiča. Je veľmi pravdepodobné, že v minulosti ste ich mali zosúladené s nábytkom a iným vybavením. A hoci sa vám môže páčiť moderný televízor s najnovšími technológiami a veľkou obrazovkou, najprv sa ubezpečte, že sa vám vojde na miesto, ktoré máte preň vyhradené. Alebo si ujasnite, aký najväčší televízor sa vám zmestí do miestnosti a potom študujte ďalšie technické parametre a možnosti pripojení. Takéto porovnanie televízorov rôznych značiek a veľkostí navzájom vám práve umožnia stránky s testami výrobkov.

Ak ste doteraz využívali starší model televízora s klasickou obrazovkou, bude pre vás váš nový televízor veľkou zmenou. Nové typy televíznych prijímačov s plochou obrazovkou majú v prvom rade oveľa užší rám. To v praxi znamená, že na mieste pôvodného starého televízora sa vám zmestí pri zachovaní uhlopriečky celého televízora prístroj s oveľa väčšou uhlopriečkou obrazovky. Inými slovami uvidíte nie len kvalitnejší, ale aj väčší obraz. A pri sledovaní športových prenosov sú niektoré doplnkové textové informácie na obrazovke naozaj malé a zle sa čítajú, ak stále používate telku s malou uhlopriečkou.

Okrem toho sú moderné televízory aj užšie, takže celkovo zaberú v izbe menej miesta. Možno sa budete môcť zbaviť aj toho nepraktického stolíka pod televízor, čo máte v obývačke. S menšími celkovými rozmermi súvisí aj menšia hmotnosť. Skrátka nový televízor môžete na stojane umiestniť aj tam, kde by starý televízor byť nemohol. Dokonca pomocou špeciálnych držiakov sa dajú namontovať priamo na stenu. Držiaky sú nastaviteľné do rôznych sklonov a uhlov, ak to potrebujete.

No a v neposlednom rade majú moderné televízory aj nižšiu spotrebu elektrickej energie. Takže pri oddychovaní aj šetríte 😉

V súčasnosti ponúkané televízne prijímače sú už sofistikovaným zariadením. Okrem sledovania televíznych programov na plochej obrazovke s veľkým rozlíšením umožňujú aj sledovanie internetových stránok alebo nahrávanie programu na USB kľúč či externý disk, jeho opätovné prehranie a mnohé iné. Záleží len na vás, ktoré z týchto funkcií sú pre vás nenahraditeľné a ktoré zbytočné. Zorientovať sa v súčasnej širokej ponuke vám pomôže prehľadný test televízorov. Možno zistíte, že staré video a DVD rekordér už môžete poslať do bazáru, keď váš starý televízor nahradíte moderným LCD alebo LED televíznym prijímačom.

Mnohí poskytovatelia internetu alebo káblovej televízie dávajú k dispozícii aj krátky archív odvysielaných programov, ale niekedy môže byť výhodné nahrať si TV program na svoje zariadenie. Alebo si pustiť na veľkej obrazovke záznam zo súkromnej spoločenskej akcie. Aj digitálne fotoaparáty umožňujú prezeranie fotiek na televízoroch a sú k nim dodávané prepojovacie káble. A keďže každý kompakt disponuje funkciou nahrávania videa, z každého z vás sa môže stať kameraman a točiť zaujímavé zábery sa dajú nie len na oslavách, ale aj v prírode či pri športe. A pozerať si výsledok vašej zábavy na kvalitnom televízore je predsa len niečo iné, ako na malom LCD foťáku.

Moderný televízor nie je iba televízor na pasívne sledovanie vysielaného programu.

Môžete komentovať alebo nechať odkaz z vašej stránky.

Napíšte odpoveď

Powered by WordPress | Designed by: seo services | Thanks to massage bed, web designers and crest whitening strips