Tatárska omáčka

Snaha o minimalizáciu potreby pevných obalov pri výrobe a distribúcii pochutín či riadu pri ich príprave vedie mnohých k nákupu v jednorazových balení jednotlivých porcií.

Tatárska omáčka Hellmanns

Tatárska omáčka Hellmanns

Jedným z takých výrobkov je Tatárska omáčka Hellmanns. Balíček 30 ml sa často používa v reštauráciách.Zelený sáčok s perforovaným krajom má slúžiť na vytlačenie jednej porcie tatárskej omáčky na tanier. A čo obsahuje?

Zloženie potravín podľa zákona je uvádzané v zostupnom poradí podľa obsahu v potravine. Takže tatárska omáčka od Hellmanns obsahuje olej, vodu, zeleninovú zmes a korenie a trochu vajec. No a medzi výrobcami obľúbený modifikovaný kukuričný škrob. Samozrejme nechýba konzervačná látka.

Tatárska omáčka Hellmanns

Tatárska omáčka Hellmanns – zloženie

Ľudia, ktorí túto omáčku ochutnali, hovoria, že im chutí. Zloženie nie je nepríjemné, len nám vadí ten modifikovaný kukuričný škrob. Pravdepodobne na zahustenie. Vody. Aby to bolo ťažšie a lacnejšie. Poctivú potravinu si predstavujeme inak.

 

Ak vám však príde gustiózne vytláčať si na tanier nejakú zmes z plastového sáčka na ochutenie vyprážaného rezňa alebo syra a nezaujíma vás skutočná chuť jedla, kúpou tohto výrobku si chuť nepokazíte. Ani žalúdok. Minimum vajec a k tomu konzervačné látky sa postarajú o to, že ani v teple sa výrobok nepokazí. Ale aj tak výrobca ho doporučuje skladovať pri teplotách medzi 1 a 25°C.Môžete komentovať alebo nechať odkaz z vašej stránky.

3 komentáre k “Tatárska omáčka”

 1. WordPress 3.3.2 WordPress 3.3.2
  The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/3.3.2

  […] pre svoje deti. Radšej jedia náhražky potravín a chýbajúcu prirodzenú chuť nahrádzajú umelými dochucovadlami a chýbajúce vitamíny vitamínovými doplnkami so syntetickými […]

 2. Viktor píše:
  Firefox 26.0 Firefox 26.0 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:26.0) Gecko/20100101 Firefox/26.0

  Tatarky z pytlíku moc rád nemám. A když ji dostanu v restauraci, tak hned u mě ztrácí body. Chápu, že na jedno použití je to praktické balení, ale restaurace by měla mít svojí domácí tatarku.
  A když si ji kupuji v obchodě, tak jedině Hellmanns, ale ve skle.

 3. Lukáš píše:
  Google Chrome 31.0.1650.63 Google Chrome 31.0.1650.63 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
  Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/31.0.1650.63 Safari/537.36

  Nejlepší tatarka je domácí a z těch komerčních jednoznačně SPAK (alespoň dle mě). Tyto pytlíkové balení naprosto nesnáším, jelikož v tom není moc obsahu.

Napíšte odpoveď

Powered by WordPress | Designed by: seo services | Thanks to massage bed, web designers and crest whitening strips