Oregon Tap and Go

Keď používate v záhrade alebo okolo domu vyžínač, či už motorový alebo elektrický, tak iste súhlasíte s názorom redakcie, že najneobľúbenejšia činnosť pri kosení je výmena žacej struny, či skôr jej umiestňovanie do hlavy vyžínača. Niektoré typy dokážu majiteľa poriadne potrápiť, kým skončí plastová struna s cievkou v hlave tak, aby sa dobre odvíjala a nezasekávala.

oregon

A čo by ste povedali na to, keby existovala žacia hlava, ktorú netreba rozoberať, prácne stískať a vkladať cievku s neposlušnou strunou. Keby existovala hlava, kde vloženie novej struny je otázkou pár sekúnd a s ktorou manipulácia je tou najľahšou vecou na svete? Taká hlava existuje. Ako sa osvedčila?Táto žacia hlava na plastovú strunu je určená pre montáž na vyžínače a krovinorezy, na ktoré sa hlava alebo oceľový viaczubý nôž pripevňuje maticou alebo skrutkou. Je jedno či pravotočivou alebo ľavotočivou. Osadenie v plastovom tele hlavice je urobené pre strediaci kotúč priemeru 25,4 mm.

oregon tan and go

Spolu s hlavicou je dodávaná séria oceľových podložiek a redukčný krúžok na menší priemer, v rôznej kombinácii podložiek by ste mali byť schopný nasadiť žaciu hlavu na väčšinu bežne predávaných krovinorezov a vyžínačov. Podľa výrobcu je hlavica určená pre stroje s motorom od 25 do 33 ccm, ale osvedčila sa nám aj na krovinoreze s motorom 42 ccm.

oregon návod

Stručný obrázkový návod ukazuje, ako použiť túto hlavicu s vaším krovinorezom a ukazuje aj to, čo robí túto hlavicu jedinečnou. Systém nasunutia novej struny bez potreby demontáže hlavice alebo jej cievky zo stroja.

Na krovinorez nasadíte hlavicu namiesto sekacieho kotúča či trojzubu. Potom nastavíte značku na centrálnej matici oproti značke na tele hlavice a cez jeden otvor natlačíte strunu do hlavice, mala by vyjsť druhým otvorom. Potom oba konce struny vyrovnáte a otáčaním stredovej matice po smere hodinových ručičiek natočíte strunu na vnútornú cievku. To je všetko.

oregon žacia hlava

Žacia hlava Oregon Tap and Go je vyrobená prevážne z plastu. Jej dva hlavné diely sa k sebe spájajú plastovými zacvakávacími zubmi, zdá sa, že sú dostatočne dimenzované. Hlava je určená pre použite so strojmi do 10 000 otáčiek za minútu výstupného hriadeľa a pre plastovú strunu do priemeru 2,4 mm. Do vnútra hlavy sa vojde struna o dĺžke 3 metre. Ak by sa vám podarilo odrezať dlhý kus a do vnútra sa už nedá navinúť, jednoducho jej konce odrežete ostrým nožom, aby nepresahovala dĺžku určenú ochranným krytom vyžínača.

oregon hlavica vyžínača

Tajomstvo hlavice je skryté v jej tvarovanej bielej cievke so stredovým vedením struny. Cez toto vedenie je nasunutá vyžínacia struna do hlavice a pootočením matice navinutá na obe cievky rovnomerne. Keď pri kosení silnejšie položíte hlavu vyžínača na zem, zatlačí sa matica do vnútra, uvolní cievku, tá sa odstredivou silou pootočí a o jeden vyznačený zub vo vnútri vysunie strunu von z hlavy, tak ako je to bežné pri iných vyžínacích hlaviciach. Pokiaľ ostal v hlavici posledný krátky kus struny, táto po poslednej otáčke a vyrovnaní struny v hlavici vyletí jedným otvorom z hlavice von. Hlavica je pripravená na nasunutie ďalšieho kusu žacej struny.
 

 


 
Koho už prestalo baviť trápiť sa s vkladaním cievky so strunou do vyžínača, hľadať po tráve vypadnutú pružinu alebo skrutku z otvorenej hlavice, ten sa poobzerá v najbližšej predajni po hlavici Oregon Tap and Go. Kosenie odteraz bude hračkou bez rozčuľovania sa.
 Môžete komentovať alebo nechať odkaz z vašej stránky.

5 komentárov k “Oregon Tap and Go”

 1. WordPress 4.5.3 WordPress 4.5.3
  The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/4.5.3

  […] potrebujete silnejší stroj. Obľúbené sú motorové vyžínače s kovovým trojzubom alebo so žacou hlavou na silon, poháňané spaľovacím motorom o objeme 40 až 50 kubických centimetrov. Hmotnosť takéhoto […]

 2. WordPress 4.9.1 WordPress 4.9.1
  The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/4.9.1

  […] brat z rovnakej rodiny hromadne vyrábaných komponentov, som rovno vymenil lacnú a nepraktickú hlavu na strunu za poriadnu, takže sa mi nenamotáva tráva a ľahko sa dopĺňa nová struna. Dodávaný popruh […]

 3. WordPress 5.6.9 WordPress 5.6.9
  The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/5.6.9

  […] Na takú trávu už malá kosačka so zberným košom nestačí, na to treba veľký krovinorez s hlavou so žacou strunou. Pre také prípady, keď netreba kosiť veľké plochy naraz, sme si zaobstarali do záhrady […]

 4. Saile píše:
  Google Chrome 114.0.0.0 Google Chrome 114.0.0.0 Android 10 Android 10
  Mozilla/5.0 (Linux; Android 10; K) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/114.0.0.0 Mobile Safari/537.36

  Takú hlavu má už dávno Stihl :
  AC C26-2

  • šéfredaktor píše:
   Firefox 113.0 Firefox 113.0 Windows 7 x64 Edition Windows 7 x64 Edition
   Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; Win64; x64; rv:109.0) Gecko/20100101 Firefox/113.0

   Máte pravdu. A má aj Stihl cenu. A pasuje na všetky ostatné, aj čínske, krovinorezy?

Napíšte odpoveď

Powered by WordPress | Designed by: seo services | Thanks to massage bed, web designers and crest whitening strips