Taška do kufra auta

Aj keď si auto zväčša kupujeme preto, aby sme sami seba vozili niekam, občas previezli nákup, tak v aute vozíme veci, ktoré voziť musíme, či sa nám to páči alebo nie. Jednak zákonom predpísanú povinnú výbavu, jednak materiál alebo doplnky, ktoré nám uľahčujú každodenné používanie auta.

Nie každý automobil je vybavený dostatočným množstvom úložných priestorov a voľné uloženie predmetov v kufri auta nebýva dobrým nápadom. Pre také účely sa vyrábajú a predávajú rôzne organizéry do automobilov. Prinášame skúsenosti z dlhodobého používania tašky do kufra auta, ktorú v pravidelných akciách predáva obchodný reťazec Lidl.Rozmery tašky sú 50 x 26 x 16 cm a vyrobená je z textilného materiálu. Výrobca uvádza maximálnu nosnosť tašky 9 kilogramov, aj keď taška je určená na upevnenie v aute, nie na prenášanie a ani nie je vybavená pútkami. Avšak občas je potrebné z auta vybrať a preložiť. Hoci na vrchu je textilný popruh, ale skôr na prenášanie prázdneho boxu.

Textilná taška má vrch preklopný po širšej strane a fixovaný suchým zipsom na vnútornej strane vrchu. Ak nie je taška veľmi plná, vrch drží dobre a dá sa použiť aj textilné putko.

Fixovanie tašky v kufri auta je riešené suchým zipsom. Jeden je umiestnený na dne tašky, druhý na jej zadnej strane. Výborne držia na textilných kobercoch alebo čalúnení. Pokiaľ je kufor auta vybavený plastovým obložením, je s taškou dodávaný samolepiaci pás suchého zipsu, ktorý nasadíme na suchý zips na taške, stiahneme ochrannú pásku a tašku uložíme na požadovaného miesto, samolepiaci suchý zips sa prilepí na plast. Ten je dobré pred prilepením očistiť a odmastiť.

Tašku tvorí hlavná kapsa a zvonka je na zadnej úzkej strane vytvorená malá kapsička, vhodná napríklad pre skrutkovač, vidlicový kľúč alebo iné malé predmety, ktoré potrebujeme mať po ruke bez nutnosti otvárať veko tašky.

Vnútro veľkej kapsy je opatrené štyrmi okami z gumy. Používajú sa na fixovanie sprejov alebo plastových fliaš. Napríklad na nemrznúcu zmes do ostrekovačov, silikónový olej, aditívum do paliva a podobne.

Do tašky sa zmestí predpísaný výstražný trojuholník, autolekárnička, spomínané prípravky, ťažné lano, pracovné rukavice alebo papierové utierky. Takto spolu uložené sa neváľajú po dne kufra a nemusíme hľadať vhodnú kartónovú krabicu na ne. V prípade potreby dovoľuje suchý zips uvolniť tašku z kufra a preložiť ju na iné miesto.

Nevýhodou tohto organizéra do kufra je nasiakavosť materiálu, z ktorého je vyrobený. Ak sa vám podarí rozliať niektorý z prepravovaných prípravkov, bude nutné tašku dôkladne vyprať alebo v horšom prípade vymeniť za novú.

Taška je zhotovená z odolného materiálu a pri bežnom používaní vydrží niekoľko rokov. Jej objem je dostatočný na uloženie väčšiny potrebných vecí, ktoré vozíme v osobnom aute.Môžete komentovať alebo nechať odkaz z vašej stránky.

2 komentáre k “Taška do kufra auta”

 1. Carl píše:
  Firefox 40.0 Firefox 40.0 Windows XP Windows XP
  Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:40.0) Gecko/20100101 Firefox/40.0

  Tu jsem měli v autě taky, ale daleko víc se nás osvědčily háčky, na které pověsíme tašky a sítě pro zachycení větších přesmětů. Přecejen do té tašky se toho moc nevleze, zvlášt když člověk jede z většího nákupu..

  • šéfredaktor píše:
   Firefox 40.0 Firefox 40.0 Windows 7 Windows 7
   Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:40.0) Gecko/20100101 Firefox/40.0

   Áno, na nákup v aute sú lepšie háčiky na bokoch vnútra kufra, aj môj Ford ich má. Táto textilná táška je skôr na výbavu auta, aby to bolo všetko pekne pohromade.

Napíšte odpoveď

Powered by WordPress | Designed by: seo services | Thanks to massage bed, web designers and crest whitening strips