Mop na podlahu Leifheit 27 cm

Udržiavanie čistoty patrí k základným povinnostiam nie len v administratívnych a výrobných prevádzkach, ale aj v domácnostiach. Je jedno, či bývate v rodinnom dome alebo v paneláku, čistotu udržiavať musíte, ide nie len o dobrý pocit, ale aj o zdravie všetkých, ktorí tam bývajú.

mop-Leifheit-03

Aby táto nikdy nekončiaca činnosť ležiaca najmä na bedrách žien sa dala zvládnuť čo najľahšie a čo najrýchlejšie, k tomu slúžia rôzne nástroje. Jedným z nich, ktorý uľahčuje zmývanie podláh, je mop. My sme sa pozreli na podlahový mop od firmy Leifheit.Staršie ročníky poznajú zmývanie podláh tým spôsobom, že sa mokrá handra na podlahy prehodí cez drevený držiak alebo cez portviš, pozmýva sa časť podlahy, handra sa odmotá, vypláka vo vode, opäť natočí na portviš. Alebo si rovno upratovačka kľakne na podlahu a zmýva handrou v ruke. O bolesti kolien, chrbáta či rúk od neustáleho žmýškania či od častého zohýňania si vieme urobiť predstavu už len z čítania týchto riadkov. Preto boli vyvinuté nástroje, ktoré uľahčia rukám aj chrbátu, pri ktorých používaní sa nemusíme zohýnať a pri tom všetkom dokážeme s nimi podlahu vyčistiť dočista.

mop-Leifheit-01

mop-Leifheit-02

Je niekoľko spôsobov, ako skonštruovať mop, ktorý ľahko umožní dosiahnuť na všetky miesta na podlahe vrátane zákutí pri WC mise alebo v rohoch či za práčku alebo pod posteľ. Firma Leifheit dodáva na náš trh aj mop s dvomi kĺbmi a plochým stieračom, ktorý sa žmýka posúvaním plastového nástavca v dvoch veľkostiach. Menší s názvom Piccolo, s dĺžkou pracovnej plochy 27 cm je podľa nášho názoru vhodný do domácností, kde s ním oveľa ľahšie vyčistíme podlahu v kúpeľni či v kuchyni a tiež s ním ľahko obídeme všetky predmety v predsieni. Väčší mop s dĺžkou stierača 33 cm sa nazýva Picobello XL a je vhodnejší skôr na súvislé rovné plochy.

mop-Leifheit-03

Rukoväť mopu Leifheit je vyrobená zo železa a je poplastovaná, aby sa predišlo jej poškodeniu alebo korózii, predsa len sa s mopom pracuje vo vlhkom prostredí. Na konci rúčky je praktický plastový koniec s háčikom, čo umožňuje zavesenie mopu a ľahšie vyschnutie jeho spodnej časti aj bez možnosti zatuchnutia.

mop-Leifheit-04

mop-Leifheit-05

Na dolnom konci rukoväte je nalisovaný plastový špic a na ňom osový kríž, pomocou ktorého nakláňame a natáčame stieraciu plochu mopu a tak sa dokážeme s mopom dostať pri stieraní podlahy aj na ťažko prístupné miesta. Tento záves je celý plastový, rovnako ako sklápací záves pracovnej časti mopu. Aspoň sa nemusíte báť jeho hrdzavenia pri používaní.

mop-Leifheit-06

Mop Laifheit Piccolo ale dokáže nie len dostať stierač špiny na takmer akékoľvek miesto na podlahe bez toho, že by ste sa museli zohýnať. Dokáže vám uľahčiť aj žmýkanie práve vyplákaného mopu, aby podlaha nebola zbytočne mokrá. Slúži na to sklápací držiak stierky a posuvná plastová rukoväť. Po vyplákaní mopu v oválnom vedre jednou rukou držíte kovovú rúčku a druhou rukou posuniete plastovú rúčku na doraz k podlahovej časti mopu, čím nasuniete vybranie v rúčke na vodiace plastové náliatky na sklápacom mechanizme a ďalším natlačením sklopíte obe krídla držiaka stierača k sebe a tým stlačíte stierač, čím z neho vytečie prebytočná voda. Pritiahnutím plastovej rukoväte nahor uvoľníte zovretie Véčkového vybratia a pružnosťou materiálu sa stierač narovná.

mop-Leifheit-07

mop-Leifheit-08

mop-Leifheit-09

Samotná čistiaca časť, vyrobená z dvoch materiálov, mechového pružného a vlasového na stieranie podlahy, sa pripína na plastovú sklápaciu stierku na princípe suchého zipsu. Na plastovej stierke sú vylisované pichliače, na ktoré sa ľahko nasadí stierka a tiež sa dá celkom ľahko zložiť. Takže ak potrebujete stierku očistiť, zložíte ju z plastového mopu a môžete ju napríklad vyprať v práčke. Alebo kúpiť novú náhradnú a nasadiť ju namiesto starej opotrebovanej.

mop-Leifheit-10

mop-Leifheit-11

Informácie o náhrade:

Typ výrobku: návlek na mop
Záber mopu (cm): 27

Prevedenie výrobku: biela farba, zelená farba

* Pre podlahové mopy Piccolo / Picobello
* Pre vytieranie všetkých typov podláh, obzvlášť citlivých na vlhkosť (drevo, parkety, lamino, korok, atď)
* Špeciálne mikrovlákno zachytáva všetky nečistoty
* Syntetický materiál s dlhou životnosťou
* Možno prať v práčke bez aviváže
* Šírka 27 cm

Rozmery výrobku:
Hmotnosť (kg): 0.045
Výška (cm): 27.00
Šírka (cm): 10.00
Hĺbka (cm): 2.50

Rozmery balenia:
Hmotnosť (kg): 0.070
Výška (cm): 35.00
Šírka (cm): 10.00
Hĺbka (cm): 2.50
EAN: 4006501566102

Celý mop má dĺžku 140 cm. Prevedený je v typickej firemnej zelenej farbe so svetlými doplnkami. Výrobca ho popisuje takto:

Univerzálny podlahový mop sa žmýkacím mechanizmom, umývanie podláh bez kontaktu rúk a špinavej vody, pre všetky druhy podláh, vr. drevených a plávajúcich, ľahké žmýkanie huby zatiahnutím držadla rukoväte, vymeniteľné huby zo špeciálnych mikrovlákien (možné prať v práčke), uchytenie huby na princípe suchého zipsu.

Dostať ho kúpiť v rôznych predajniach, za rôzne ceny. Kým väčší, 33 cm, mop sa predáva za ceny od 25 do 30 eur, tak model Piccolo sme videli napríklad v žltočervenej predajni pre hobby a záhradu za cenu 20 eur a hneď vo vedľajšej modrobieločervenej predajni prevážne potravín nižšej cenovej a kvalitatívnej úrovne zahraničného reťazca bol ten istý mop za 15 eur. Podobné, aj keď menej výrazné, sú aj rozdiely v cenách náhradných návlekov.

Výrobca dáva na svoj výrobok záruku tri roky. Skúsenosti ukazujú, že životnosť je oveľa väčšia a s pomocou tohto produktu sa stane upratovanie vašej domácnosti alebo malej firmy oveľa ľahšie.Môžete komentovať alebo nechať odkaz z vašej stránky.

Jeden komentár k “Mop na podlahu Leifheit 27 cm”

  1. WordPress 4.5.3 WordPress 4.5.3
    The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/4.5.3

    […] deti, nemožno upratovanie podlahy nechávať až na víkend. Každodenné upratovanie uľahčí flexibilný mop. S jeho pomocou dokonale zotriete nielen voľné plochy, ale aj miesta okolo nábytku alebo pod […]

Napíšte odpoveď

Powered by WordPress | Designed by: seo services | Thanks to massage bed, web designers and crest whitening strips