Kuchynský robot Lidl

Pri varení a pečení doma sú rôzne mixéry, šľahače a iné mechanické pomôcky nenahraditeľným pomocníkom, ktoré šetria nie len čas, ale aj fyzickú námahu. Jednotlivé prístroje však môžu zaberať veľa miesta najmä v malej kuchyni. Riešením býva kombinácia prístrojov do jedného takzvaného kuchynského robota.

Robot Lidl

Robot Lidl

V tomto teste vám popíšeme používateľské skúsenosti robota z akciovej ponuky obchodného reťazca Lidl.Kuchynský robot z predajní Lidl je kompaktným prístrojom, aké sú vyhľadávané najmä do malých kuchýň panelákov. Kombinuje v sebe šľahač a hnetač s veľkou antikorovou misou aj šľahač s vysokou nádobou. Súčasťou balenia sú aj strúhače s rôznym stupňom hrubosti a antikorová nádoba je vybavená priehľadným krytom, ktorý bráni rozstrekovaniu spracovávaného materiálu robotom.

Kompaktnosť celého zariadenia je v tomto prípade zabezpečená otočným motorom v hornej horizontálnej časti robota. Jeden motor o príkone 550 W tak môže poháňať niekoľko nástrojov, záleží od toho, ako ho natočíte. Náhodnému otočeniu alebo práci v nesprávnej polohe bráni aretačné tlačítko na ľavej hornej strane robota. Pred otočením motora ho musíte zatlačiť smerom dole.

Robot Lidl

Robot Lidl

Bezpečnosť robota mali konštruktéri na mysli pri jeho návrhu asi na prvom mieste. Na motorovej časti je v jeho hornej časti náhon strúhača aj mixéra v nalievacej nádobe a pokiaľ nemáte žiadny z týchto nástrojov nasadený, musí byť otvor pohonu chránený dodávanou krytkou, inak sa motor mixéra ani nerozbehne.

Výkon/rýchlosť robota je možné dávkovať v štyroch stupňoch otočným voličom v pravej dolnej časti robota. Z nulovej polohy (Off-robot vypnutý) môžete podržaním na opačnú stranu do polohy „P“ presunúť motorom šľahače alebo hnetací hák v antikorovej miske do parkovacej polohy, v ktorej je možné otočením motorovej jednotky, po uvoľnení aretácie vľavo, robota bezpečne otvoriť a misku vybrať. Nástroje sa totiž nepohybujú po kruhovej dráhe, preto v niektorej polohe narážajú pri pokuse o otvorenie o nádobu a prístroj nejde otvoriť.

Robot Lidl

Robot Lidl

Šľahače a hnetací hák sú na konci opatrené tvarovou guličkou a do držiaka sa nasúvajú miernym tlakom. Vyberajú sa miernym ťahom a na svojom mieste držia bezpečne. Tvar dráhy, ktorý opisujú, zabezpečí naozaj dôkladné premiešanie alebo vyšľahanie obsahu antikorovej nádoby skutočne v každom mieste nádoby.

Robot Lidl

Šľahače a hnetací hák

Nádoba má objem 3,8 litra a zhora je krytá priehľadným krytom, takže nehrozí znečistenie kuchyne robotom pri jeho používaní. Súčasne malý otvor v kryte umožňuje pridávanie ingrediencií počas šľahania alebo miešania. Zvnútra je nádoba úplne hladká, čo oceníte najmä pri jej umývaní. Na okrajoch má jemné zaoblenie, čo vám umožní ju dobre uchopiť a nešmýka sa v rukách.

Robot Lidl

Robot Lidl

Po vybraní nádoby a pretočení motora môžeme na jeho hornú časť, po odstránení spomínanej krytky náhonu, pripevniť litrovú priehľadnú nádobu šľahača s vnútornými nožmi. Ideálne na spracovanie ovocia, aj mrazeného, či orechov, výrobu domácej majonézy alebo ovocných koktejlov, šľahačky alebo zmrzliny. Nádoba má vyznačené štyri úrovne naplnenia výliskami na stene nádoby, mierkou je jeden hrnček, teda štvrť litra (nádoba je litrová).

Namiesto horného šľahača môžete nasadiť strúhač uhoriek, zemiakov, inej zeleniny. K dispozícii sú tri ostré antikorové kotúče. Nastrúhaná zelenina potom padá do dodávanej antikorovej spodnej nádoby. Pokiaľ chcete robot používať na strúhanie často, určite využijete dodávaný nástenný držiak strúhacích kotúčov.

Robot Lidl

Strúhacie kotúče

Aby robot pevne stál na stole alebo kuchynskej linke, je vybavený na spodu tromi mäkkými prísavkami a okamžite sa prichytí k pracovnej doske. Ale aj k obrusu, ktorý sa môže šmýkať po stole.

Robot Lidl

Držiak strúhacích kotúčov

Nádoby aj nástroje sa umývajú vlažnou vodou dobre, ale musíte ich umyť okamžite po použití. Najviac práce je so šľahacou metličkou, ak na ňu zabudnete, musíte ju nechať dlhšie odmočiť.

 

Lidl poskytuje na svoj multifunkčný robot záruku tri roky a myslíme si, že za cenu 70 eur sa jedná o skvelú kúpu a vynikajúceho pomocníka do každej domácnosti.Môžete komentovať alebo nechať odkaz z vašej stránky.

7 komentárov k “Kuchynský robot Lidl”

 1. WordPress 3.7.1 WordPress 3.7.1
  The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/3.7.1

  […] g hladkej chlebovej pšeničnej múky, 115 g celozrnnej múky a cca 220 g teplej vody. Buď pomocou robota/hnetača alebo ručne zamiesime. Stačí len dovtedy, pokiaľ sa ingrediencie nespoja. Necháme stáť […]

 2. WordPress 3.9.1 WordPress 3.9.1
  The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/3.9.1

  […] k výrobe populárnych ovocno-zeleninových koktailov vlastne potrebujeme? Stačí úplne obyčajný mixér, ktorý väčšina z nás používa v kuchyni. Pokiaľ však chceme ísť s dobou a výrobe […]

 3. anna kratochvilova píše:
  Google Chrome 56.0.2924.87 Google Chrome 56.0.2924.87 Windows 10 Windows 10
  Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/56.0.2924.87 Safari/537.36

  Dobry den,prosim vas mohla by som si objednat k tomuto robotu SilverCrest metlicky na slahanie? Tieto metlicky sa mi odlomili a nemozem ich nikde zohnat. Dakujem pekne

  v Cadci 23,2,2017 Kratochvilova

 4. WordPress 4.9.3 WordPress 4.9.3
  The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/4.9.3

  […] 110 gr celozrnnej múky a cca 220 gr vlažnej vody. Všetko zamieste buď ručne, alebo pomocou hnetača/mixéra s hákmi. Miešajte tak dlho, kým sa všetky zložky nespoja. Potom prikryté utierkou nechajte dvadsať […]

 5. Danila Kašpetanova píše:
  Google Chrome 56.0.2924.87 Google Chrome 56.0.2924.87 Samsung Samsung
  Mozilla/5.0 (Linux; Android 5.1.1; SAMSUNG SM-J320FN Build/LMY47V) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) SamsungBrowser/6.4 Chrome/56.0.2924.87 Mobile Safari/537.36

  Dobry deň.Chcela by som sa opytat ci je moznost kupit mixovaciu nadobu na kukuchynsky robot lidl 2013.Ďakujm

 6. WordPress 6.2.2 WordPress 6.2.2
  The Incutio XML-RPC PHP Library -- WordPress/6.2.2

  […] výbavu svojej kuchyne. Do tejto výbavy patria hrnce, panvice, kuchynské náradie a u niekoho aj kuchynský robot. Žiadna domácnosť by sa nemala zaobísť bez vysávača. Ten koniec koncov patrí k upratovaniu. […]

Napíšte odpoveď

Powered by WordPress | Designed by: seo services | Thanks to massage bed, web designers and crest whitening strips